ניסינו ונהנינו..

בס"ד                                                                                             27/08/2009

 

 

 

איך לא חשבו על זה קודם?!

 

 

ביום ראשון יצאנו, אשתי ואני ושלשת ילדנו למלון נווה אילן דרך אי"ש טיולים, וגם רכשנו את מפת משחק הניווטים, אבל... לא ידענו מה בדיוק מצפה לנו.

ישבנו בערב כל המשפחה והכנו תוכנית פעולה ומסלול מנצח. כל אחד מבני המשפחה תרם את חלקו בעצות ובתוכניות. שלשת ילדנו בני חמש, תשע ואחת עשרה הכינו ציוד למסע, וכך בבוקר יצאנו לשטח.

בהתחלה, לא ידענו איך "לאכול" את המפה ולהתרגל לקנה מידה של מפת שבילים, אך עד מהרה תפסנו את הפרנציפ והתחלנו לשלוט בשטח.

הגענו למקומות שמן הסתם לא היינו מגיעים אליהם אלמלא משחק הנוטים, מקומות שבדרך כלל עוברים לידם בנסיעה מהירה בכבישים,  ולרוב אף לא מבחינים בקיומם,  ועל כך תודה לירון מאי"ש טיולים שחשף אותנו למשחק.

המשחק בנוי בצורה חכמה שאיפשרה גם לילדי בן החמש להשתתף בכך שהוא היה זה שזיהה את האתרים ע"י התמונות המצורפות למשחק, וכמובן הגדולים יותר היו בעניין של לקרוא את הכרטיסיות, לזהות את התיאור של האתרים ולכתוב בטבלאות את שצריך.

קשה לתאר את צהלות השמחה כאשר הצלחנו למצוא אתר במעבה היערות לאחר חיפושים (וגם התברברויות פה ושם), פשוט סיפוק לנו ולילדנו ובעצם סיפוק כפול לנו גם לראות איך הילדים נהנים מהחויה וגם לומדים דרך אגב פרק בהסטוריה של ארץ ישראל ועוד ערכים מוספים רבים, כגון הכרת הארץ והסביבה, התמצאות בשטח, השרדות (בקטנה..) ועוד כהנה וכהנה.

 

בקיצור, הנאה צרופה!

 

מצפים לפעם הבאה.

 

משפחת יחיאל: יוכי, שאול, אילון, אומרי ואילי.

 

כפר גבירול

 

נ.ב. תמונות יצורפו בהמשך

 

 

טריוויה הנווטים

להזנת תוצאות המשחק

טריוויה הנווטים

 

כניסה

אתר זה עוצב ופותח על-ידי אינטראסט - צוות האינטרנט אתר זה מאוחסן בשרתי